Říjen 2008

Mám New přezdívku Přepište si mě!!

29. října 2008 v 10:08 Nástěnka Blogísku
TaQ mám new přezdívku,protože PetulQu má snad každý,kdo se jmenuje Petra. TaQ od této chvíle jsem:

♥...Quinta...♥


New eSBéčQo- Minie J. G.

29. října 2008 v 10:01 eSBénka
Její blog: web

Diplomek Pro ní:
Tomáš Seemann

29. října 2008 v 9:46 Fotografové
Jak jsi se vlastně k focení psích sportů a psů vůbec dostal?
Všechno to začalo vlastně tím, že jsme si pořídili naši první borderku. Začali jsme koketovat s výstavami a se psími sporty a mně to bylo pokaždé moc dlouhé. Zpočátku jsem se tam nudil a připadal jsem si hrozně nevyužitý. Asi i proto jsem oživil svého koníčka z mládí a začal psy a lidi kolem nich fotografovat. První výsledky našeho snažení byly spíš rozpačité, ale s postupem času to začalo jít o něco lépe jak našim holkám, tak i mně. V říjnu 2004 jsem si pořídil svou první digitální zrcadlovku spolu s objektivem z druhé ruky, který byl dobrý na všechno s výjímkou focení jakáchkoliv sportů. Jenže to jsem si uvědomil až mnohem později. Dokonce to zašlo až tak daleko, že když jsem před časem viděl fotky z tohoto období, rezolutně jsem domítl, že bych mohl být jejich autorem. (Smích)

SONZ-Přihlašte se!

29. října 2008 v 9:43

Vyplňte v komentářích

1. Přezdívku
2. Blog

Informace

Napište mi do komentářů přihlášku a já až vás bede dost tak vám zadám s jakým plemenem mi uděláte záhlaví a s tím záhlavím budete soutěžit!!
Doufám, že jste to pochopily!

SONP-Přihlašte se!

29. října 2008 v 9:39
1. Jméno psa
2. Rasu psa
3. Kolik je pejskovilet?
4. Pošli mi aspoň 2-4 fotky na meil: PetulQa96@email.cz
5. až začne soutěž ... Kde tě mám informovat?

1. Bleskovka

29. října 2008 v 9:36 Bleskovky
Tak rozhodla jsem se dělat Bleskovky... S tím, že jednou bude společný diplomek a jednou samostatný!
Téma: 1.Bleskovka-Retrívři
Otázek:5
Diplomek: Společný
Max. Přihlášených: 7


Mažu eSBéčQa

27. října 2008 v 9:33 eSBénka
V předchozím článku jsem vás varovala a tet to bohužel musím opravdu udělat. Mažu eSBéčQa.
TaQže moje eSBé už NEJSOU: dodynka7 a mmmm
Ale natali zůstává.
TaQ mám 1 eSBéčQo, kdo chce se spřátelit at písne.OZNÁMENÍ PRO ESBÉÉÉ

17. října 2008 v 18:13 Nástěnka Blogísku
TaQže milá zlatá eSBéčQa vy sem vůůůbec nechodíte!!!! Asi před 2měsíci jsem založila tento článek,který asi většina eBBéčeQ přehlédla. TaQ pokud chcete být moje eSBéčQa pište při každé návštěvě sem KOMENTY!!!!!

Toto neplatí na natali,která je opravdu mooocinQy skvělé eSBéčQo a vy ostatní se snažte at jste taky!!!!!

Maltézký Psík

5. října 2008 v 17:55 Encyklopedie
Tak máme tady Maltázáckého psíka na přání.

ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Maltese; franc.: Bichon Maltase; česky: Maltézský psík, Maltézský pinč, Maltézáček
PŮVOD:
Tvrdit s plným přesvědčením, že Maltézáček pochází z Malty, se v současné době již nesetkává s pochopením. Maltézáčci sice byli po dlouhé věky na Maltě známí, v té době však současně sklízeli velkou popularitu také na Filipínách a v Číně. Předpokládá se, že je do těchto zemí zavezli féničtí kupci právě z Malty. Jméno tohoto roztomilého psíka tedy neznamená, že jeho dávný původ byl soustředěn na ostrově Malta. Přídavné jméno "maltézský" totiž pochází ze semitského slova "mŕlat", což v překladu znamená "útočiště" nebo "přístav". Z kořenu tohoto semitského slova dodnes vychází jména mnoha pobřežních míst, jako např. Jaderský ostrov Meleda, sicilské město Melita, a také ostrov Malta. Předci tohoto malého psíka žili v přístavech a pobřežních městech v centrálním Středozemí, kde razantně lovili myši a krysy, které hojně nacházeli v přístavních skladech a na palubách lodí. Na seznamu psů, kteří existovali již v době Aristotela, je zmíněno plemeno malého psíka, kterému připsali latinské jméno "canes melitentes". Maltézáček byl známý také ve starověkém Římě u římských patricijů, jako oblíbený společník vdaných paní, a byl chválený také Strabonem, latinským básníkem 1. století našeho letopočtu. Zobrazení Maltézáčka mnohými renesančními malíři, jako např. Rubens a Goja, ho zpodobňují jako malého psíka, důstojně stojícího uprostřed dobových salonů po boku krásných dam.
Na konci 19. století toto roztomilé plemeno velmi prořídlo a Maltézáček byl velice vzácný. Avšak díky specialistům, kteří se zaměřili na jeho záchranu a šíření, se zániku tohoto plemene zabránilo.
Maltézáček byl přiznán FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC.
POPIS:
Maltézáček (Maltézský psík) je pokrytý velice dlouhou, bílou srstí a je charakteristický svým krásným, hrdým a noblesním držením hlavy. Je přízemní, podlouhlé, avšak přiměřené postavy, obdélníkového rámce, s rovným hřbetem, prostorným, k loktům dosahujícím hrudníkem a dobře vyvinutým hrudním košem. Hlavu má širokou, přiměřeně dlouhou, bohatě osrstěnou, s čenichem tvořícím třetinu celkové délky hlavy a výrazným stopem. Lebka je na horní části plochá a mírně delší než čenich. Přechod od čela k čumáku jako by ho dělil na dvě různé části. Nosní hřbet má rovný, při pohledu z boku vertikální, s bohatým vousem. Čenich je plný, s otevřeným chřípím, kulatý a naprosto černý. Délka čenichu je v poměru 4:11 k délce hlavy. Oči má otevřené, tmavé a zakulacené, s těsně přiléhajícími víčky, a s živým a pozorným výrazem. Jsou větší, než by se očekávalo, a neměly by být zasazeny příliš hluboko. Uši mají trojúhelníkový tvar, jsou vysoko posazené, ploše přiléhají k hlavě, a jsou porostlé dlouhou srstí. Krk je nesený vzhůru a dlouhý jako polovina jeho výšky v kohoutku. Končetiny má rovné, spíše kratší. Ocas je vysoko posazený, u kořene silný, ke konci se zjemňuje. Délka těla o 38 % převyšuje jeho výšku v kohoutku. Délka hlavy je v poměru 6:11 k jeho výšce v kohoutku. Jeho chůze a pohyb jsou lehké, volné, s krátkými a velmi rychlými kroky v klusu.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 21 až 25 cm.
Fena má v kohoutku 20 až 23 cm.
VÁHA:
Maltézáček váží v rozmezí 3 až 4 kg.
SRST:
Maltézáček má hustou, jasnou a lesklou srst, těžce padající k zemi, hedvábné struktury. Srst je na všech oblastech těla velmi dlouhá, její délka přesahuje výšku Maltézáčka. Je rovná, bez stopy vln či kadeří, dobře přiléhající a bez podsrstí. Přiznané zbarvení je čistě bílé, světlý slonovinový nádech je povolen. Stopy světlých oranžových odstínů jsou tolerované, ne však žádoucí. Čenich nosu a podušky na tlapkách musí být jednoznačně černé. Ocas je nasazený v linii zádě, zatočený přes hřbet, porostlý dlouhou heboučkou srstí.
CHARAKTER:
Maltézáček je nesmírně oddaný a mazlivý pes. Je spíše klidnější povahy, s vnímavým, citlivým a laskavým charakterem. Miluje hrát si s dětmi. Je to vynikající společník a nenahraditelný přítel. Maltézáček je živý, veselý, laskavý, velmi poddajný a velmi přizpůsobivý pejsek. Je velice inteligentní, tvárný a učenlivý, zároveň však poněkud přecitlivělý a nesmí se vychovávat tvrdým způsobem, neboť tvrdá slova a hrubé povely jej velice zraňují! Vychovávejte ho proto vesele a po zásluze ho vždy pochvalte a odměňte. Je také velmi vnímavý na rodinné vztahy a náladu ve svém okolí. Maltézáček nadevše miluje svého pána, ke všem členům rodiny silně, citlivě a empaticky lne a je nerad ponechán o samotě.
PÉČE:
Maltézáček má srst, která je velmi náročná na péči, avšak nelíná. Je nezbytné ji denně opatrně pročesávat a kartáčovat, na hřebenu se nám odumřelé chlupy zachytí, a také pravidelně mýt. V místech očních koutků často vyrůstají chloupky, které oko dráždí a vytvářejí nehezké stopy po slzách, proto je lepší tyto chloupky pravidelně odstraňovat. Maltézáček se hodí výhradně pro držení v bytě.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Maltézáček se v průměru dožívá 14 až 15 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Společenský pes.
VYUŽITÍ DNES:
Společník.
PLEMENO:
FCI IX. - Společenská plemena a toy
Sekce 1 - Bišonci a příbuzná plemena.
Bez pracovní zkoušky.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
MA
ČÍSLO STANDARDU:
65/ 06. 04. 1998 (Velká Británie)
DATUM PUBLIKOVÁNÍ PŮVODNÍHO STANDARDU:
27. 11. 1989


Můj Blog je všude xD

5. října 2008 v 17:52 Galerie

ImageChef.com - Custom comment codes for MySpace, Hi5, Friendster and more
ImageChef.com - Custom comment codes for MySpace, Hi5, Friendster and more
ImageChef.com - Custom comment codes for MySpace, Hi5, Friendster and more ImageChef.com - Custom comment codes for MySpace, Hi5, Friendster and more

Tak tohle jsem náhodou našla na netu. Kdo by to řekl....................................Né samozřejmě kecám Tohle jsem vytvořila pomocí jedné stránky.
Tak co? Ctěli by jste mít taky takový známý blog? Pomocí této adresy: http://www.imagechef.com/ic/product.jsp?cat=fun to jde. Stačí si jen vybrat, kde chcete aby se vám objevil váš název blogu (nebo cokoli jiného), kliknout na vybraný obrázek v nabídce a pak napsat do okýnka slovo které chcete a kliknout na Preview. Hotovo! Teď už stačí kliknout na obrázek pravým tlačítkem a zvolit Uložit obrázek jako... . To je celé.
Kdyby někdo nevěděl co a jak, stačí napsat do komentů