Duben 2009


...Psí Žrádla

10. dubna 2009 v 9:14 Téma na.....
Já se touto problematikou sama zabírala,když náš retrívr Quintus byl ještě malé štěňátko,tak jaké granule vybrat aby měl dobrou srst,dostatek vytamínů a dobrý růst kostí. Četla jsem spoustu knih,časopisů a tak se to vše pokusím sdělit i vám aby jste neměli takové problémy to shánět,protože v časopisech si určitá značka napíše reklamu a řekne "chvalte mě". Já si musela zjistit jaké látky nejsou tak zdravé a jaké naopak potřebné. No a pak se jen podívat na obsah granulí.

tento článek psala Qu!nta z quintuv.blog.cz
-------------
Tak tady si rozebereme psí žrádla od A do Z a pak je to jen na vás které svému pejskovy dáte k sndani nebo k večeři.tento článek psala Qu!nta z quintuv.blog.cz

---------------------------------------------------------------------------
Pokud dáváte psovi jenom konzervu a konec. Děláte velikou chybu. Konzerva totiž nemá tolik vitamínů a pod. jako granule. Ti výrobci to museli udělat tak aby to psovi co nejvíc chutnalo a ještě tam jsou látky aby daná konzerva vydržela co nejdýl a to není až tak moc zdravé.
A tak psy kteří jedí jenom konzervy pak mají náběhy na tloušťku (především labradoři). Lepší je dát granule a do toho konzervu rozmíchat.
Nejlepší konzervy s výživovou hodnotou jsou asi od Pedigrie. Pedigrie má i rozdělení na junior-štěňata a adult-dospělí psi. Ty pro štěňata mají míň konzervantů a ty pro dospělí zase víc masíčka ;).tento článek psala Qu!nta z quintuv.blog.cz
-
A teď granule. Vyhíbejte se značkám,které jsou neznámé. Například Astor. Není to špatné,ale dávejte to jednou za čas. A radši ani né moc štěňátkům. Někdo kdo zavítal na můj blog si přál abych dala seznam těch dobrých. Tak já dám rovnou ten nadstandart:
Pedigrie,Eukanubba,Nutro. Tito tři jsou opravdu navrvcholu. Ostatní jsou někde uprostřed to znamená že ani špatný,ale ani nejlepší. Vitamíny a i škodlivé látky jsou vyvážené takže můžete podávat dál.tento článek psala Qu!nta z quintuv.blog.cz
-
Psovi nechutnají samotné granule? Kdo říkal že musí být samotné klidně i ochuťte nějakou konzervičkou,ale a´t není víc konzervy než granulí. Nebo když nemáte konzervičku tak piškotkem,ale pamatujte že granule jsou základ.tento článek psala Qu!nta z quintuv.blog.cz
Tento článek psala Qu!nta z quintuv.blog.cz

Literatura o psech

10. dubna 2009 v 8:49 Téma na.....
Tak tuto knihu mám už přes rok!A je nádherná,skoro každý den v ní listuju.Je tam strašně moc plemen,ale i anatomie psa,krmení a takové věci.Tuhle knihu bych nikdy nedala z ruky!
Autor:Bruce Fogle
Stran:312
Formát:A4
Rok vydání:2005
O knize odborně:Velká ilustrovaná encyklopedie představuje více než 400 plemen a druhů psů. Autor je odborník na veterinární péči o psy, na jejich chování a výcvik. Publikace obsahuje podrobný přehled nejoblíbenějších plemen psů, nádherné fotografie a široké škály plemen zachycují chování a mimiku psů a ukazují, jak je třeba se o ně starat.


___________________________________________________________________________
Moje:Mocinky hezounká knížka s nezaměnitelným autorem Jamesem Herriotem:),krásnou náladu provází i nádherná ilusrace!Zaujala mě už předmluva a to je co říct,jelikož já předmluvy moc nemusím,respektive je ani nečtu:D,jsem moc ráda,že jsem si tuto knihu půjčila(dnes).Právě ji čtu a je moooc hezká:)Doproručuji!
Autor:HERRIOT James
Originál název:James Herriot's Yorkshire stories
Ilustrace:Lesley Holmes
Rok:2006
Počet stran:160
Cena:cca 200,-
Nakladatelství:BARONET
Obsah:Třetí výběr z nezapomenutelných povídek (Moje nejmilejší psí historky a Moje nejmilejší kočičí historky) slavného spisovatele-zvěrolékaře, obsahuje jeho nejoblíbenější vyprávění o kravách, psech, nádherných koních, kozách i opuštěných beráncích. Vypráví zde o dobách, kdy jej řinčící telefon uprostřed nehostinných nocí povolával k nemocným zvířatům. V takových okamžicích se však odhalují i pravé charaktery venkovských lidí, které Herriot dokáže mistrně přiblížit čtenáři. Text je opět doplněn brilantními ilustracemi Lesley Holmesové, které dokonale vystihují yorkshirskou krajinu a pomáhají čtenáři ještě hlouběji proniknout do atmosféry příběhů.

____________________________________________________________________________
Moje:Mocinky hezounká knížka s nezaměnitelným autorem Jamesem Herriotem:),krásnou náladu provází i nádherná ilusrace!
Autor:HERRIOT James
Originál název:
Ilustrace:Lesley Holmes
Rok:2004-listopad či 2007
Počet stran:160
Cena:cca 200,-
Nakladatelství:BARONET
Obsah:Další vydání nejoblíbenějších příhod se psy vybraných z různých knížek Jamese Herriota, nyní s bohatými originálními barevnými ilustracemi, nezklame očekávání čtenářů. Vypráví o lásce a přátelství a oddanosti ke zvířatům i k lidem. Nejlepší dárek pro všechny milovníky zvířat.
Tato překrásně ilustrovaná knížka obsahuje deset nejoblíbenějších příběhů o psech z pera Jamese Herriota podle vlastního výběru nejslavnějšího veterináře. Všechny již byly dříve vydány v českém jazyce jako součást jeho jiných vyprávění, některé v poněkud jiné podobě. V nové, původní, rozkošné předmluvě vypráví autor o svých vlastních psech, beaglovi Samovi, teriéru Bodiem a dalších milovaných zvířatech. Z následujících okouzlujících stran živě vystupují věrohodně popsané charaktery Jocka, který se za žádných okolností nevzdává boje o svou pozici psí jedničky, Brendyho s jeho nutkáním prozkoumávat odpadkové koše a dalších výrazných psích individualit. Ve výběru však najdeme i něžné příběhy opuštěných psů, kteří získali nový domov a novou naději jako zlatý teriér Roy, i příběhy o důležitosti psů pro život osamělých stárnoucích lidí. Nevyhnutelně zde jsou i tři příběhy o pekingském psíku Tricki Woo, Herriotovu oblíbenci - jak v knihách tak ve filmu a televizi. Ilustrace Lesley Holmesové vystihují nejen charakter každého ze psů ale také dokumentují krásnou yorkshirskou krajinu, v níž James Herriot žil a v níž se jeho příběhy odehrávají.

Moje hodnocení:100%
__________________________________________________________________________
Moje:Úplně mocinky dobrá knížka u které jsem se zasmála.Mocinky se mi líbila a ráda si ji přečti znova.Příběhy tohoto vetrináře se mi moc líbily,ale občas nad lidmi co veterináře volají člověk jen kroutí hlavou:D Autor:Pavol Fabian(SK,to není moc daleko:) Počet stran:140 Cena:cca 130,- Rok vydání:2001 O knize:Úsmevně historky o zvířatech.Příbehy veterináře.___________________________________________________________________________


Výběr Hraček

10. dubna 2009 v 8:42 Psí Život

:iconsheike:výběr hraček:iconsheike:

K dobrému vývoji každého štěněte patří hra. Nejlepší variantou samozřejmě je, když si se svým pejskem hrajete vy, jeho majitel. Avšak jsou chvíle, kdy zrovna nemáte čas nebo pes musí zůstat sám doma, a štěně si musí hrát samo. K tomu mu ovšem musíte obstarat hračky, protože jinak si ke hraní a kousání najde v domácnosti něco sám. Každá hračka však není pro vašeho čtyřnohého miláčka vhodná, je důležité se zamyslet nad jejich výběrem. Na trhu je velmi mnoho speciálních hraček, které jsou vhodné nejen pro štěňata, ale mají je ve velké oblibě i dospělí či starší psi.

uzel

tygr (pískací hračka)

míček

větev (pískací hračka)

látkový létající talíř

pešek
Na co je potřeba myslet při výběru hračky?

Velikost: Bezpečnost hračky závisí na velikosti plemene. Každý pes má jinou velikost ústní dutiny, a je potřeba dbát na to, aby hračku, kterou zvolíte, nemohl váš pes spolknout. Většina hraček je totiž vyrobena z nestravitelného materiálu. Většina psů má ráda hru s míčkem, ale nikdy nedávejte svým psům míčky příliš malé. Oblíbené mezi psy jsou také pískací hračky, ale u větších plemen je dobré je využívat pouze jako pomůcku při výchově psa, protože tyto hračky jsou většinou z měkkého materiálu, pes je může roztrhat a některé části spolknout, což pro něj rozhodně není zdravé. Také si uvědomte, že tyto hračky vyluzují zvuky, které mohou být nepříjemné vám, i když vaše štěně z nich má obrovskou radost.

Materiál: Hračka by měla být vyrobena z pevného materiálu tak, aby ji pes nemohl rozkousat, ale nesmí být až tak tvrdá, že by mohla psa poranit při okusování. Pes dokáže hračku dlouho a intenzivně žvýkat, proto musí být vyrobena ze zdravotně i hygienicky nezávadného materiálu. Povrchová úprava hračky nesmí být taková, aby se z ní při žvýkání uvolňovaly toxické látky. Hračka také nesmí být složena z několika dílů, které by pes mohl spolknout. Velmi nevhodné jsou pro psa hadrové hračky, které brzy roztrhá.

Tvar: Ač se vám to může zdát zanedbatelné, i tvar hračky je při výběru velmi důležitý. Hračka nesmí mít ostré hrany, nevhodně tvarovaná hračka se také může psovi vzpříčit mezi zuby, a pes může zpanikařit.

Mezi hračky lze zařadit i žvýkačky pro psy. Mezi psy jsou také velice oblíbené, zvláště štěňata velmi ráda žvýkají, protože jim to usnadňuje prořezávání druhých zubů. Žvýkačky bývají vyrobeny ze surové kůže, a jsou vyráběny ve všech možných tvarech a velikostech tak, aby byly pro psy přitažlivé. Mají také různé chutě, takže je na vás, abyste svému kamarádovi vybraly takové, co mu nejvíce vyhovují a chutnají. Tyto pochoutky by však pes neměl dostávat příliš často, protože většinou nejsou přínosem k vyvážené potravě. Používejte je spíše jako odměnu při výcviku.

žvýkačky z buvolí kůže

žvýkačky z buvolí kůže

žvýkačky z buvolí kůže

žvýkačky z buvolí kůže

buvolí kost s kalciem

sušená kuřecí noha
(obsahuje chrupavky)

sušené vepřové ucho
(obsahuje chrupavky)

Agility Foto

10. dubna 2009 v 8:41 Agility
Slalomíííík...

O Agilitách

10. dubna 2009 v 8:40 Agility
Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Samozřejmě některá plemena se na agility hodí víc jako např. pudl, sheltie, border a bearded kolie, belgičtí ovčáci, atd. Závodí i různí psí kříženci.
Agility je sport, který vznikl podle koňského parkuru. Cílem je, aby psovod se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase. Je to pro psy jedna z nejpřirozenějších aktivit - pes ve smečce (společně se svým pánem) spolupracuje při překonávání překážek v honbě za kořistí. Kořistí se stává pamlsek či hračka a pochvala na konci každého parkuru. Je to sport, který prospívá fyzické kondici psa i psovoda a velmi dobře upevňuje vztahy mezi psem a pánem. Kromě toho je každý trénink i závod výbornou příležitostí pro socializaci psa - jinými slovy pes se v tomto prostředí naučí stýkat s ostaními psy i lidmi, zvykne si na ně, ztratí strach a tím se eliminuje jeho agresivita z tohoto strachu plynoucí.
Překážky se dělí do tří skupin - skokové, zónové a ostatní. Mezi skokové překážky řadíme skok vysoký, skok daleký a zeď, mezi zónové řadíme kladinu, áčko a houpačku, do ostatních patří tunely pevné a látkové, kruh, slalom a stůl.
Jsou tři velikostní kategorie a to: small (psi do 34,99 cm KVH), medium (psi od 35 do 42,99 cm KVH) a large (od 43 cm a výše). A podle nich je stanovena i výška překážek.
Týmy v agility jsou rozděleny do 3 skupin podle výkonnosti - A1 (začátečníci), A2 a A3 (pokročilí). K zařazení týmu do kategorií slouží zkoušky.
Nějaké překážky:
  • překážky na přeskok
  • obruče na proskočení
  • skok do dálky
  • pevné a látkové tunely
  • A-rampa
  • slalom
  • zavěšené tyčky
  • barevné pole


Fota dogdancingu

10. dubna 2009 v 8:39 DogDance
Fotky dogdancingu..tenhle sport prostě žeru...
http://www.hafbezobav.cz/UserFiles/image/dogdancing5.jpg

Dogdancingú Jak na to

10. dubna 2009 v 8:38 DogDance

Jak na to

- rady, (nejen) jak naučit psa jednotlivé cviky


Monika Matoušková a Anabell

Dogdancing

10. dubna 2009 v 8:37 DogDance
Sport, kde pes pod vedením psovoda provádí cviky v rytmu hudby (alepoň přibližně) má různé názvy. Nejčastější je tanec se psem, ale teď se začíná hodně používat i mnohem přiléhavější dogdancing. V Anglii je zase nejrozšířenější Heelwork to Music, protože vznikl z obedience (heelwork - chůze u nohy; obedience - poslušnost). V Americe se spíše používá Musical Freestyle, v Holandsku zase Canine Freestyle... V podstatě to vše je dogdancing.
Co vše může pes v dogdancing předvádět? Pokud cviky neohrožují zdraví psa (psovod se může zranit dle libosti), tak se fantazii meze nekladou. Je povolena celá škála pohybů od chůze u nohy, po otočky, slalom mezi nohama, couvání, podávání pacek, panáčkování, válení sudů, skákání přes ruce nebo nohy psovoda.... Jen pozor, některé cviky jsou pro nedospělého psa s nedovyvinutými klouby nebezpečné (couvání, chůze na zadních, rotování v otočkách nebo sudech, skoky).
Na dogdancing je krásné to, že není náročný ani na čas, ani na prostor, ani na finance. Člověk nepotřebuje žádné zvláštní pomůcky, stačí cvičit deset minut doma a na procházce a pes se naučí mnoho nových věcí, i když majitel nemá třeba závodní ambice.
Většina tanečníků si cvičí sama soukromě, ale existují i cvičáky s kurzy dogdancing.V dogdancing se pořádají závody i zkoušky, ale pozor, je dobré vědět, že v České republice existují dva kluby, které nemají úplně stejná pravidla. Historicky starší klub se nazývá Klub Tance se psem České republiky, směřuje k universalismu, kde je lepší zvládnout všechno průměrně (5 povinných prvků), než jen něco (například práci na dálku/ chůzi u nohy; každý pes je jiný a vyhovuje mu něco jiného), zato dokonale a je spíše na úrovni států, kde se dogdancing teprve vyvíjí.
Dogdancing Club Czech Republic naproti tomu přejal pravidla ze současné Anglie a je dělený na čtyři divize podle toho, jaký typ pohybu vyhovuje týmu.
Na závody se většinou musíte předem přihlásit do data uzávěrky (pokud je uvedeno). S sebou si musíte vzít hudbu, na kterou jste nacvičovali sestavu (kdybyste chtěli, mohli byste klidně i improvozovat), očkovací průkaz a psa. Pokud není v propozicích na dané závody uvedeno jinak, platí, že délka a výběr hudby, choreografie a kostýmu je libovolná.
Na zkouškách dogdancing je naopak omezení velmi mnoho - jsou tam uvedené povinné prvky a také délka hudby. Není povinný kostým a ve Freestyle nápad.
Snažte se vždy cvičit tak, aby to bavilo Vás i Vašeho psa. Přeji hodně štěstí ve sportu zvaném dogdancing.
zdroj:mydoglady.blog.cz

New Design??

10. dubna 2009 v 8:34 Nástěnka Blogísku
Chcete nový design? Vyjádřete se do komentářů.

od Lily k Aprílu

10. dubna 2009 v 8:29 Moje Cenky
Děkuju moc je nádherný ;*